چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

اطلاعات بیشتر

چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که بانوان به طور مداوم به آن مراجعه می‌کنند سالن زیبایی است. یکی از فاکتور های دلنشین بودن یک سالن زیبایی، توجه به چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی است. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با ویژگی‌های یک سالن زیبایی خوب از لحاظ طراحی‌اشنا کنیم.

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که بانوان به طور مداوم به آن مراجعه می‌کنند، سالن زیبایی است. یکی از فاکتورهای دلنشین بودن یک سالن زیبایی توجه به چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی است. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با ویژگی‌های یک سالن زیبایی خوب از لحاظ طراحی‌اشنا کنیم. قبل از بر شمردن و توضیح این ویژگی‌ها، بهتر است به سراغ واژه‌ای که این روزها در زمینه طراحی به گوش می‌رسد برویم و آن را بررسی کنیم.interior design یا معادل فارسی‌اش طراحی داخلی همان واژه معروف این روزها در بحث‌های طراحی است. البته این مفهوم چند سالی است که در دانشگاه‌های کشور تحت عنوان رشته معماری داخلی تدریس می‌شود. بنابراین طراحی داخلی به معنی اهمیت دادن به چگونگی فضاهای داخلی و کارکرد زیبایی شناسانه آن‌ها است. حال چگونه می‌توان با استفاده از این علم و نکات آن طرحی جذاب برای دکوراسیون سالن زیبایی خود رقم زد؟

[(img)|1040389560051001B]

قوانین چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

قوانین طراحی داخلی بسته به محیطی که شما در آن زندگی یا کار می‌کنید تغییر می‌کند. بخش بیشتر طراحی هم به خلاقیت فردی بر می‌گردد. شما به عنوان یک سالن دار باید با سبک‌هایی که مناسب کار شما هستند آشنایی داشته باشید و یا با مشورت گرفتن از طراح خود به سبکی مناسب برسید. برای فراگرفتن نکات، احتیاجی به خواندن کتاب‌های طولانی و مفصل در زمینه طراحی ندارید. کافی است ابعاد کار خود را به خوبی بررسی کنید. در مرکز سالن زیبایی خود بایستید و به این فکر کنید که در این فضا پر رنگ کردن چه ویژگی‌هایی به شما و گسترش شغلتان کمک می‌کند. در ذهن خود اخلاق مشتریانتان را مرور کنید و ببینید چه چیزی در سالن زیبایی شما به جذب آن‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را راضی نگه می‌دارد؟


[(img)|1040384560051001B]


نکات مشترک سالن‌های زیبایی

شاید در قدم اول پیدا کردن این نکات در مورد بهتر شدن دکوراسیون سالن زیبایی توسط خود شما سخت به نظر برسد؛ اما مطمئن باشید با کمی دقت و توجه می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. ما نیز چند نکته که از اهمیت بیشتری برخوردارند و در همه‌ی سالن‌های زیبایی مشترک هستند را برای شما شرح می‌دهیم:

آینه‌ها: مطمئناً اولین عنصری که در سالن‌های زیبایی به چشم می‌آیند و وجود آن‌ها در دکوراسیون سالن زیبایی الزامی است، آینه‌ها هستند. آینه‌ها برای بررسی بهتر چهره و بازتاب نور در همه محیط، وسیله‌ای کاربردی محسوب می‌شوند. پس با انتخاب آینه‌های خوب با طرح‌های مناسب محیطتان شما بسیاری از مسیر طراحی را طی خواهید کرد. در مورد انتخاب آینه‌ها به چند نکته توجه کنید. اندازه و ابعاد آینه‌ها باید مناسب با متراژ سالن زیبایی شما باشد، قطعاً خریداری آینه‌های زیاد برای فضاهای کوچک مناسب نیست. به جای خریدن تعداد بالایی آینه، آینه‌های کمتر با ابعاد بزرگتر بخرید تا فضای شما را نیز بزرگتر جلوه دهد.


[(img)|1040385560051001B]


نور پردازی: وجود نور در سالن‌های زیبایی چهره‌ها را بهتر نشان می‌دهد و برای بهتر شدن گریم مشتریان به آرایشگر کمک می‌کند. در بحث نور پردازی شما باید بدانید چه نوع نوری را با چه رنگی و در کجا قرار دهید. یکی از بهترین شیوه‌های نور پردازی استفاده از لامپ‌های حبابی در دور آینه‌ها است؛ اما می‌توانید از نورهای نقطه‌ای در سقف هم استفاده کنید. توجه کنید که رنگ نورهایی که استفاده می‌کنید زرد و سفید باشد. نور پردازی علاوه بر پوشاندن نواقص چهره یک عامل مهم در جلوه بخشیدن به دکوراسیون سالن زیبایی است. نور پردازی درست و اصولی می‌تواند ساده‌ترین دکورها و طرح‌ها را خاص‌تر کند.


[(img)|1040380660051001B]


بخش‌بندی فضاها: در چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی، معمولاً چند کار به صورت هم زمان انجام می‌شود. کارهایی که برای انجام شدن به یک فضای مجزا نیاز دارند را، بر اساس یک لیست مرتب کنید. حال با توجه به درجه اهمیتشان فضایی را در سالن زیبایی به آن‌ها اختصاص دهید. در این لیست کانتر صندوق و محل انتظار مشتریان را از یاد نبرید. با بهره‌گیری از این شیوه از شلوغی‌ای که همیشه در چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی وجود دارد می‌کاهید.


[(img)|1040382560051001B]


طراحی کمدها و کشوها: مشخص کردن جای ابزار و وسایل یکی دیگر از عواملی است که به ایجاد نظم در چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی کمک می‌کند. وسایلتان را دسته‌بندی کنید و تخمین بزنید که چند کمد و کشو برای جا دادن آن‌ها احتیاج دارید. علاوه بر تعداد آن باید به متریال، رنگ، سبک و نور پردازی آن‌ها هم فکر کنید.


[(img)|1040383560051001B]


سبک: سالن داران معمولاً از سبک مدرن برای چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی استفاده می‌کنند. سبک مدرن سبکی عامه‌پسند است و اجرای طرح‌ها در آن ساده‌تر است و به کمک نورپردازی عالی‌تر به چشم می‌آید. انتخاب سبک مدرن اما به این معنی نیست که شما نمی‌توانید سبک دیگری را انتخاب کنید. برگزیدن سبک طراحی کاملاً سلیقه‌ای است. شما می‌توانید دکوراسیون سالن زیبایی خود را با هر سبکی که به آن علاقه‌مندید طراحی کنید. یکی دیگر از سبک‌هایی که با محیط سالن‌های زیبایی انطباق دارد، سبک فمنین دیزاین است. این سبک مخصوص بانوان است و در فلسفه طراحی‌اش گفته می‌شود که از آلمان‌ها و رنگ‌های مورد علاقه بانوان استفاده شود. بنابراین استفاده در این سبک دست شما را در انتخاب رنگ‌های شادتر باز می‌گذارد و به شادابی فضا کمک می‌کند.


[(img)|1040384660051001B]


سایر: شاید رعایت کردن پنج مورد قبلی در طراحی دکور آرایشگاه زنانه همه‌ی سالن‌های زیبایی، در هر شهری و با هر مساحتی، کمی ‌ایده آل گرا به نظر برسد. به همین دلیل باید به سراغ رعایت کردن نکات ساده‌تری رفت که خرجی هم ندارند. یکی از این موضوعات رعایت کردن تمیزی است. چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی ، در هر جایی که باشد وقتی به چشم می‌آید که پاکیزگی محیط در آن رعایت شده باشد. برای به چشم آمدن همیشگی این پاکیزگی می‌توانید در هنگام ساخت دکوراسیون متریال هایی با رنگ‌های روشن تر انتخاب کنید، برای مثال برای سرامیک کف سالن یک رنگ تیره نگیرید. موضوع دیگر که همیشه به بهبود فضا کمک می‌کند، مرتب بودن است. همیشه به عنوان یک آرایشگر سعی کنید از پخش و پلا کردن وسایل پرهیز کنید تا دکوراسیون سالن زیبایی مرتب و منظم به نظر برسد.


پروژه ها مرتبط

پروژه سالن طاووس

پروژه سالن گلکسی


محصولات مرتبط

آینه پارمیس


مقالات مرتبط

مقالت مرتبط