در طراحی دکور آرایشگاه زنانه چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟

در طراحی دکور آرایشگاه زنانه چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟

زیبایی نمای ساختمان های مختلف چه از نظر زیبایی نمای داخلی و چه نمای بیرونی یک موضوع بسیار مهم در علم معماری می باشد. یکی از مکان هایی که زیبایی نما و علی الخصوص زیبایی نمای داخلی در آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، مکان های خدماتی و تجاری می باشند. مکان هایی همچون مزون ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه و ... از آن دست فضا هایی می باشند که توجه به دکوراسیون داخلی آن ها یک موضوع بسیار مهم می باشد.

زیبایی نمای ساختمان های مختلف چه از نظر زیبایی نمای داخلی و چه نمای بیرونی یک موضوع بسیار مهم در علم معماری می باشد. یکی از مکان هایی که زیبایی نما و علی الخصوص زیبایی نمای داخلی در آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، مکان های خدماتی و تجاری می باشند. مکان هایی همچون مزون ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه و ... از آن دست فضا هایی می باشند که توجه به دکوراسیون داخلی آن ها یک موضوع بسیار مهم می باشد.

دکوراسیون محیط های از این دست یکی از مهم ترین چیز هایی است که مشتری به هنگام ورود به فضا تحت تاثیر آن قرار می گیرد. بنابراین می توان گفت که دکوراسیون و زیبایی آن در جذب مشتری اهمیت بسیار بالایی دارد. طبق نتایج بسیاری از تحقیقات، حدود نیمی از مردم، تحت تاثیر دکوراسیون محیط، تصمیم می گیرند که به محیط تجاری وارد شوند و اقدام به خرید نماید.

دکوراسیون در واقع نشان دهنده کسب و کار شماست و در پیاده سازی آن باید به دسته ای از نکات دقت داشت تا بتوان نظر مشتری را جلب نمود.می توان گفت که دکوراسیون داخلی محیط کاری شما، از مهم ترین روش های تبلیغات کسب و کار شما می باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله قصد داریم تا به عنوان نمونه یکی از فضا هایی که ایده طراحی سالن زیبایی زنانه در آن اهمیت زیادی دارد، یعنی آرایشگاه های زنانه را مورد بررسی قرار دهیم و فاکتور های تاثیر گذار در زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر دکور آرایشگاه زنانه را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

سالن آرایش از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

قبل از این که طراحی دکور آرایشگاه زنانه را مورد بررسی قرار دهیم ابتدا به این موضوع می پردازیم که یک آرایشگاه زنانه از چه بخش هایی تشکیل شده است تا در ادامه دکوراسیون هر بخش را مورد بررسی قرار دهیم.

به طور کلی می توان گفت که هر آرایشگاه زنانه از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول بخش مدیریت و اداری می باشد که برای کار هایی همچون رزرو نوبت، پرداخت ها و ... تعبیه شده است.

بخش دیگر که بخش اصلی نیز به شمار می رود، همان بخش ارائه خدمات و انجام فعالیت های آرایشی و زیبایی می باشد.

در پیاده سازی دکور آرایشگاه زنانه در هر کدام از این بخش ها باید به نکات خاصی توجه داشت تا بتوان یک دکوراسیون استاندارد و با زیبایی و جذابیت بالا پیاده سازی کرد.

در بخش بعدی مقاله دکوراسیون هر کدام از این دو بخش و ویژگی های آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. در صورتی که قصد راه اندازی آرایشگاه زنانه و یا تغییر دکوراسیون آرایشگاه فعلی خود را دارید و در رابطه با دکوراسیون داخلی آن دچار ابهام هستید، پیشنهاد میکنیم ادامه این مقاله را از دست ندهید.

دکور آرایشگاه زنانه

در بخش قبلی مقاله گفتیم که هر آرایشگاه زنانه از دو بخش مدیریت و بخش ارائه خدمات تشکیل شده است. در این بخش از مقاله دکوراسیون هر کدام از این بخش ها را بررسی‌ می کنیم.

ابتدا به سراغ بخش اصلی یعنی بخش ارائه خدمات می رویم‌. همان طور که گفیم در این بخش خدمات زیبایی و آرایشی ارائه می گردد با توجه به این موضوع می‌ توان گفت که بیشتر لوازمی که در این فضا مورد استفاده قرار می گیرند، مواردی از قبیل صندلی ها، آیینه ها، کمد ها و غیره می باشند.

یک نکته مهم این است که باید در نظر داشت که تعداد و سایز وسایل مورد استفاده، هماهنگ با فضای محیط کار شما باشد تا فضا دچار شلوغی، در هم ریختگی، شلختگی و کمبود جا نگردد.

با توجه به این که وجود نور مناسب در ارائه هر چه بهتر خدمات آرایشی و زیبایی یک موضوع بسیار مهم می باشد، بایستی به نورپردازی در دکور آرایشگاه زنانه توجه بسیاری داشت. پیشنهاد می شود برای نور پردازی، بیشتر از رنگهای زرد و سفید استفاده نمایید. این موضوع به این علت است که رنگ های زرد و سفید موجب می شوند که رنگ پوست بهتر مشخص شود .

یک موضوع مهم دیگر در این بخش انتخاب طرح ها و رنگ های مناسب می باشد. از لحاظ از لحاظ روانشناسی رنگ یک مقوله بسیار مهم در روحیات افراد مختلف می باشد. پیشنهاد می‌شود برای فضا های کوچک، تا حد امکان از رنگ ‌های تیره برای دکور لوازم آرایشگاه زنانه استفاده نکنید.

بخش مدیریت نیز با توجه به اینکه اغلب مکانیست برای پذیرش و محل انتظار مشتریان، در آن می‌بایست از وسایلی مانند میز و صندلی ها، مبلمان و سایر تجهیزات اداری استفاده نمود. یک نکته حائز اهمیت اهمیت در رابطه با طراحی هر بخش از طراحی دکور آرایشگاه زنانه این است که قبل از اینکه بخواهیم دکور آرایشگاه زنانه خود را پیاده نماییم، باید مشخص نمایید که می‌خواهیم از چه سبکی استفاده کنیم. باید میان سبک مدرن و کلاسیک یکی را انتخاب نماییم، در ضمن بهتر است از هر دو طرح در یک فضا استفاده نکنیم.

در طراحی دکور آرایشگاه زنانه به سبک مدرن از پوشش های نظیر کناف و از سایر پوشش های مدرن استفاده می شود. در این سبک، نورپردازی اغلب به صورت مستقیم صورت می گیرد.

در سبک کلاسیک برخلاف سبک مدرن نورپردازی به صورت مستقیم انجام نمی گیرد، بلکه نورپردازی به صورت غیر مستقیم انجام می شود. در این سبک بیشتر از مواردی همچون کاغذ دیواری های طرح دار،گچبری و پتینه کاری استفاده می‌ شود.

یک موضوع مهم دیگر در طراحی دکور آرایشگاه زنانه تزیینات موجود در این فضا می باشد. می ‌توانیم با اضافه کردن تابلو ها، قاب ها و ...( که مرتبط با موضوعات آرایشی و زیبایی می باشند) بر روی دیوارهای آرایشگاه، به جذابیت فضای کاری خود بیفزاییم. طرح های مختلفی برای این کار وجود دارد که می‌توان با توجه به سبک چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی که در بالا به آن اشاره کردیم طرح های مورد نظر خود را برای تزئینات دیوارهای آرایشگاه انتخاب نمایید.‌ همچنین در صورتی که عنصر خلاقیت در دکوراسیون وجود نداشته باشد، به شدت از جذابیت دکوراسیون کاسته می شود. این خلاقیت می‌تواند به شکل ‌های مختلف نمود پیدا کند.


پروژه ها مرتبط

پروژه سالن زیبایی شبنم نظیف

پروژه سالن گلناز فصیح


محصولات مرتبط

آینه ونوس


مقالات مرتبط

مقالت مرتبط