ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

ایده طراحی سالن زیبایی زنانه

امروزه برای ایده طراحی سالن زیبایی زنانه اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. شناخت عواملی که به بهبود طراحی سالن شما و افزایش کیفیت و سرعت عمل کار آرایشگرانتان کمک می‌کند، برای داشتن یک سالن شلوغ و یک کسب و کار موفق ضروری است.

زیبایی و آراسته بودن امروزه جزء یکی از دغدغه‌های مهم همه افراد و بخصوص بانوان است و آرایشگرها می‌توانند نقش مهمی در زیباتر شدن شما داشته باشند. در کنار گسترش روز افزون شغل آرایشگری، محل کار آنها یعنی آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی نیز، در حال تغییر و تحولات گسترده هستند. ایده طراحی سالن زیبایی زنانه از نکات مهمی است که در رونق کسب و کار و افزایش جلب مشتریان نقش بسزایی دارد. برای راه انداختن یک سالن زیبایی موارد زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم، در اینجا برخی از نکات مهم در ایده طراحی سالن زیبایی زنانه را برای شما توضیح می‌دهیم.

محل قرارگیری سالن زیبایی زنانه

مکان سالن زیبایی زنانه، باید جز مناطق پر رفت و آمد و در معرض دید باشد. انتخاب یک کوچه تنگ و باریک در یک منطقه خلوت شهر، شاید نتواند مشتریان زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. محل سالن شما بهتر است جایی باشد که ترافیک سنگینی ندارد و از طرفی دسترسی به آن نیز راحت است. همچنین انتخاب مکان‌هایی که جای پارک مناسب دارند، می‌تواند نکته مثبتی برای حفظ مشتریان شما باشد.

فضای سالن زیبایی زنانه

اندازه سالن زیبایی زنانه معمولاً با توجه به خدماتی که قرار است ارائه دهید و همچنین بودجه‌ای که برای آن تعیین کنید، متناسب است. سالن شما نباید خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد، اگر ابتدای کارتان است و خدمات شما محدود است، بهتر است از فضاهای کوچک‌تر استفاده کنید. چون پر کردن فضاهای بزرگتر، به بودجه بیشتری نیاز دارد.

طراحی سالن زیبایی زنانه

امروزه سبک‌های زیادی برای ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه وجود دارد. شما می‌توانید از سبک‌های مدرن یا سنتی استفاده کنید. اولین نکته‌ای که در ایده طراحی سالن زیبایی زنانه مهم است محل سالن شماست. مثلاً سالنی که در یک روستا قرار دارد طراحی متفاوتی با یک سالن زیبایی در منطقه مرفه یک شهر بزرگ دارد. شما باید با توجه به سلیقه و نیاز مشتریانتان سالن خود را طراحی کنید. دکوراسیون مدرن یا سنتی هر کدام جذابیت‌ها و زیبایی‌های خاص خود را دارند. با توجه به سلیقه طراحتان و سبکی که مردم آن منطقه بیشتر می‌پسندند، نوع مناسب را انتخاب کنید. نکته بعدی در اجرای ایده طراحی سالن زیبایی زنانه، ابعاد و فضای در دسترس سالن است. بسته به اینکه سالن شما کوچک باشد یا بزرگ، گرد باشد یا مربع، طراحی‌تان تغییر می‌کند. استفاده از پارتیشن، بجای دیوار، یا قرار دادن سکوهای مختلف برای ایجاد اختلاف ارتفاع، یکی از راهکارهای مؤثر در طراحی و تقسیم‌بندی فضای سالن‌های کوچک است. نکته بعدی، انواع خدمات ارائه شده است. برای مثال ممکن است لازم باشد شما در چیدمان دکوراسیون داخلی سالن زیبایی خود فضایی را برای یک ناخن کار یا ماساژور قرار دهید تا خدماتی از این قبیل را به مشتریان شما ارائه دهد، یا با قرار دادن یک کافی‌شاپ، فضای دلچسب تری را برای مشتریان خود فراهم کنید.

ایده برای دکوراسیون سالن زیبایی

بعد از تهیه نقشه و تقسیم‌بندی فضاهای سالن، نوبت به رنگ‌بندی و طراحی کف و دیوارها می‌رسد. اگر سالن شما کوچک است با انتخاب رنگ‌های روشن برای کف و دیوارها، سعی کنید فضای خود را بزرگتر نشان دهید، یا می‌توانید با قرار دادن آینه‌های تزیینی در یکی از دیوارهای سالن زیبایی‌تان، فضای خود را بزرگتر و زیباتر جلوه دهید. همچنین استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های جذاب و پر رنگ یا رنگ‌های متنوع می‌تواند بر زیبایی فضای شما بیفزاید. جنس کف‌پوش هم می‌تواند بر زیبایی و ایده طراحی سالن زیبایی زنانه شما تأثیر زیادی داشته باشد. معمولاً کف‌پوش‌های وینیل به دلیل تنوع طرح و رنگ خود، بیشتر از سرامیک و سنگ مورد توجه طراحان قرار می‌گیرند. پس از انتخاب و طراحی کف و دیوارها، زمان انتخاب مبلمان و تجهیزات مناسب است. همیشه برای انتخاب مبلمان به محل مورد استفاده آن دقت کنید. مثلاً اگر می‌خواهید برای صندلی رنگ یا کوتاهی و آرایش مو چیزی انتخاب کنید بهتر است از انواع چرمی استفاده شود. زیرا تمیز کردن آنها راحت تر است. اما در قسمت نشیمن یا سالن انتظار مشتریان شما، بهتر است راحتی‌هایی از جنس پارچه‌ای و در رنگ‌های جذاب قرار داشته باشند. همچنین مبلمان و قفسه‌های آرایشگاه‌ها بهتر است به روز باشد، زیرا به مشتری شما این اطمینان را می‌دهد که شما در کارتان حرفه‌ای و فوق العاده به روز هستید. قفسه‌های مورد استفاده در هر بخش هم باید علاوه بر سبکی و زیبایی، بتوانند فضای کافی را برای قرار دادن ابزار کار آرایشگران شما فراهم کنند. از طرف نظم و ترتیب سالن شما را هم به رخ مشتریان بکشند. فواصل بین میزها را هم باید مناسب باشد تا آرایشگر شما فضای کافی برای انجام کارش را داشته باشد. یکی از کارهایی که برای تبلیغات کار خود می‌توانید انجام دهید، استفاده از لوگوی آرایشگاه بر روی میزها و مصنوعات موجود در سالن شماست.

رنگ ها در طراحی سالن زیبایی زنانه

معمولاً بهتر است از یک تم رنگی مثلاً ترکیب صورتی و طوسی و...، برای سالن خود استفاده کنید. در این حالت شما رنگ دیوارها و مبلمان و قفسه‌های خود متناسب با هم انتخاب می‌کنید که می‌تواند تأثیر بیشتری روی مشتری بگذارد. البته باید دقت داشته باشید که رنگ‌های تیره برای صندلی‌هایی که دائماً در معرض لوازم آرایشی و رنگ‌های شیمیایی هستند مناسب تر است. در مقابل می‌توانید برای افزایش جذابیت سالن خود، از رنگ‌هایی مثل سبز یا آبی برای سالن انتظار یا نشیمن آرایشگاه خود استفاده کنید.

نورپردازی در طراحی سالن زیبایی زنانه

یکی از فاکتورهایی که می‌تواند کیفیت و زیبایی کار شما را بهتر به مشتریان شما نشان دهد استفاده از نورپردازی مناسب است. مثلاً قسمتی که مربوط به میکاپ است باید نور مناسبی داشته باشد اما بخش مربوط به ماساژ، معمولاً نور کمتری دارند و می‌توانید از شمع‌های تزیینی یا آباژورهای رنگی برای افزایش زیبایی آنجا استفاده کنید.

ورودی سالن در طراحی سالن زیبایی زنانه

همیشه محل ورودی و سردر هر جایی، اولین جا برای تبلیغ و جلب نظر مشتریان است. استفاده از طراحی‌های زیبا در سر در و تابلو نام آرایشگاه و همچنین انتخاب یک میز پذیرش مناسب در ابتدای سالن، بسیار حائز اهمیت است. میز پذیرش محلی است که منشی، مشتریان شما را به محل ارائه خدمات مربوطه راهنمایی می‌کند، همچنین محل حسابداری یا حتی فروش محصولات آرایشی نیز می‌تواند باشد.

98/10/4


پروژه ها مرتبط

پروژه سالن زیبایی شبنم نظیف

پروژه سالن زیبایی گیوا


محصولات مرتبط

آینه بیضی

آینه میکاپ گریم


مقالات مرتبط

مقالت مرتبط