ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه

ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه

زیبایی چهره، کوتاه کردن مو، کاشت ناخن، کاشت مو و موارد دیگری از این قبیل باعث می‌شود که خانم‌های زیادی به مراکز زیبایی و آرایشی مراجعه بکنند. دیزاین سالن آرایشگاه زنانه یکی از مهم‌ترین فاکتورها در امر جذب مشتری است. نورپردازی، چیدمان داخل سالن و رنگ‌بندی، تنها بخش کوچک از همه نکاتی هست که باید به هنگام دیزاین سالن آرایشگاه زنانه، به آنها توجه کرد. در ادامه به مهم‌ترین نکاتی که باید در طراحی سالن آرایش رعایت شود، اشاره می‌کنیم:

مهم‌ترین نکاتی که باید در دیزاین سالن آرایشگاه زنانه رعایت شود

1. از مهم‌ترین فاکتورهایی که به هنگام دیزاین سالن آرایشگاه زنانه باید در نظر گرفت، همخوانی محیط داخل سالن، با نوع کاری که در آن مکان صورت می‌گیرد می‌باشد. به عنوان مثال هر چقدر محیط داخل سالن، دارای هرج و مرج شلوغی بیشتری باشد، باعث می‌شود که پرسنل آرایشگاه تمرکز کاری نداشته و کیفیت کار افت پیدا کند که در نهایت منجر به کاهش مراجعه کنندگان به آن مرکز می‌شود.

2. رعایت اصول بهداشتی در استفاده از مواد و مصالح در طراحی سالن یک امر ضروری می‌باشد زیرا سالن آرایشی یکی از مکان‌های حساسی است که با سلامتی بانوان در ارتباط می‌باشد بنابراین باید در انتخاب مواد شیمیایی به کار برده شده در داخل محیط سالن دقت زیادی کرد.

3. یکی دیگر از مواردی که باید در ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه لحاظ بشود نورپردازی مناسب داخل مجموعه می‌باشد. به طوری که علاوه بر زیبایی محیط داخل سالن، کارایی آن مجموعه را نیز حفظ کرده و موجب راحتی پرسنل و کارکنان آن مجموعه بشود. استفاده از نور مخفی در حاشیه سقف سالن یکی از شگردهای رایج در این زمینه می‌باشد. استفاده از نور مخفی علاوه بر زیبایی سالن، فضای کمتری را نیز اشغال می‌کند.

4. بکارگیری ابزار، وسایل و تجهیزات لوکس و مدرن در طراحی سالن آرایشگاه باید یکی از اولویت‌ها باشد. چرا که هرچقدر از وسایل لوکس و به اصطلاح به روز استفاده شود باعث می‌شود طیف زیادی از بانوان که طرفدار مد روز می‌باشند به این سالن‌ها کشیده شود. البته نوع طرح و نقشه نیز یکی از ملاک‌های مهمی است که باید در نظر گرفته شود. استفاده از طرح‌های قدیمی و به اصطلاح از مد افتاده باعث شکست در این حوزه می‌شود. استفاده از طرح‌های فانتزی و انیمیشنی در طراحی داخلی از نمونه مثال‌هایی است که می‌توان در این حوزه به آن‌ها اشاره کرد.

5. علاوه بر طراحی دکوراسیون داخل سالن و نحوه چینش وسایل، نوع پوشش و رنگ لباس پرسنل نیز بسیار مهم می‌باشد. متخصصان علم روانشناسی بر این عقیده هستند که استفاده از البسه مشکی برای پرسنل امری حیاتی می‌باشد زیرا باعث می‌شود تمرکز پرسنل به مشتری بیش از پیش شود.

دسته‌بندی انواع ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد طراحی دکوراسیون دارای اهمیت ویژه‌ای در زمینه جذب مشتری است. به طوری که حتی در اکثر مواقع، مشتری‌ها بخاطر محیط آرام و شیک یک آرایشگاه، جذب آن مجموعه شده و کیفیت کار پرسنل را در نظر نمی‌گیرند. این اتفاق نشان از معجزه دیزاین سالن آرایشگاه است که اغلب بانوان را مات و مبهوت خود می‌کند. حال در ادامه می‌خواهیم به دسته‌بندی انواع ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه بپردازیم که اغلب طراحان آرایشگاه‌ها، از این دسته از دیزاین ها استفاده می‌کنند.

1. مدرن: طرح‌های مدرن از آن دسته از طرح‌هایی هستند که علاوه بر سادگی دارای ظرافت خاصی می‌باشند که می‌تواند رابطه خوبی را بین محیط داخل مجموعه و محیط بیرونی ایجاد کند. با توجه به اینکه شیوه مدرن در طراحی همان روش کلاسیک بوده بنابراین همواره این طرح‌ها علاقه‌مندان خاص خودشان را دارند. سبک مدرن در طراحی یک نوع درآمیختگی بین طبیعت و ساخته بشر است که در نوع خود جالب توجه می‌باشد.

2. رترو: رترو از واژه retrospective استخراج شده است که به معنی نگاه به گذشته می‌باشد. این دیزاین که بار نوستالژیک نیز دارد اصولاً به دکوراسیونی اطلاق می‌شود که در دهه 50 و 60 میلادی رایج بوده‌اند. به همین دلیل استفاده از طراحی و دکوراسیون رترو، موجب می‌شود که در زمان سفر کرده و به نیم قرن پیش بازگردیم. این نوع دیزاین اصولاً مناسب سالن آرایشگاه زنانه نبوده زیرا با توجه به توضیحات قبل، بانوان بیشتر به مد روز علاقه نشان می‌دهند و میلی به طرح‌های نوستالژیک ندارند.

3. مینیمالیست: این واژه ریشه لاتینی داشته و به معنی حداقل می‌باشد. در این نوع طراحی سعی می‌شود از ابزار و تجهیزات زیادی استفاده نشود و فقط وسایلی که واقعاً نیاز مجموعه است با چیدمان خاصی کنار همدیگر قرار گیرند. این نوع چیدمان اصولاً برای مکان‌هایی مناسب است که وسعت زیادی را در اختیار طراح قرار دهد.

4. کودکانه: همانطور که از اسم این نوع طرح مشخص است بیشتر حالت کودکانه دارد. دختران جوان طیف مشتری‌های آرایشگاه‌هایی است که از این نوع طراحی استفاده می‌کنند. انتخاب رنگ‌های شاد به وفور در این نوع طرح‌ها یافت می‌شود و نکته بعدی که در طرح کودکانه زیاد به آن پرداخته می‌شود استفاده از شخصیت‌های انیمیشنی در طرح‌ها می‌باشد.

متخصصان ایده دیزاین سالن آرایشگاه زنانه اصولاً چه افرادی می‌باشند؟

افرادی که در این زمینه کار می‌کنند، غالباً به صورت یک تیم می‌باشند. در این تیم‌ها، همواره متخصصانی در زمینه‌های مختلف وجود دارند. این متخصصان شامل طراحان سه بعدی، انیمیشن ساز و معماران می‌باشند که به اصول طراحی و شخصیت شناسی افراد، آشنایی کامل دارند. این تیم‌ها، ابتدا طرح‌های خود را به صورت شبیه سازی شده، در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و در صورت تائید طرح توسط کارفرما، طرح مربوطه پیاده‌سازی می‌شود.

98/10/4


پروژه ها مرتبط

پروژه سالن زیبایی گیوا

پروژه سالن زیبایی محمدعلی رشادت


محصولات مرتبط

آینه و کنسول غزال

آینه و کنسول روژان


مقالات مرتبط

مقالت مرتبط