ایده برای دکوراسیون سالن زیبایی

ایده برای دکوراسیون سالن زیبایی

فاکتورهای مختلفی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. زیباسازی دیوارها در کنار استفاده از مبلمان و مصنوعات مناسب، برای هر قسمت از سالن زیبایی شما بسیار در افزایش رونق کارتان موثر است. با شناخت روش‌های مختلف زیباسازی، می‌توانید بهترین ایده برای دکوراسیون سالن زیبایی را انتخاب کنید.

توجه روزافزون افراد به زیبایی، امروزه سبب توسعه و گسترش بیشتر سالن‌های زیبایی شده است. سالن‌های زیبایی به عنوان یکی از مکان‌های اصلی هستند که افراد برای زیباتر شدن به آنها مراجعه می‌کنند. دکوراسیون سالن زیبایی، شاید بیش از هر مرکز تجاری دیگر حائز اهمیت باشد. زیرا باید بتواند نظر مشتریان را در ابتدا به خود جلب کند. در یک منطقه ممکن است سالن‌های زیبایی زیادی وجود داشته باشند. پس سالنی می‌تواند موفق‌تر باشد که ظاهر زیباتر و چشم نوازتری داشته باشد. گاهی ممکن است یک مشتری از کیفیت کار شما آگاه نباشد ولی چون دکوراسیون سالن زیبایی شما نظرش را جلب کرده است، حاضر است کیفیت کار شما را نیز امتحان کند. دکوراسیون هر قسمت با قسمت‌های دیگر متفاوت است، مثلاً دکوراسیون قسمتی که مربوط به آرایش صورت است با دکوراسیون بخش‌های مانیکور یا آرایش مو فرق می‌کند. ایده برای دکوراسیون سالن زیبایی میتواند بسیار متنوع باشد، ابتدا شما باید خدماتی که قرار است ارائه دهید مشخص کنید، سپس با توجه به آنها به طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود بپردازید.

ایده‌ برای دکوراسیون سالن زیبایی قسمت آرایش مو

یکی از مهمترین بخش‌های هر آرایشگاه بخش مربوط به آرایش و خدمات مو است. در این قسمت کوتاهی، رنگ مو، شینیون و سایر کارهای مربوط به موها انجام می‌شود. طراحی دیوارها، از راهکارهای مهم طراحی دکوراسیون سالن زیبایی است. برای این کار شما می‌توانید از تابلوهای مختلف کمک بگیرید، اما معمولاً این تابلوها بسیار گران قیمت هستند. راهکار بعدی استفاده از پوسترهای مختلف و مربوط به قسمت آرایش مو است. شما در قسمت می‌توانید برای سرگرم کردن مشتریان خود از پوسترهای آموزشی کمک بگیرید یا ممکن است پوسترهایی در مورد انواع شینیون مو را انتخاب کنید. برخی از این پوسترها می‌توانند نمونه کارهای قبلی شما باشند. با کمک این پوسترها مشتری هم می‌تواند کیفیت کارتان را ببیند، هم با انتخاب یکی از این مدل‌ها کار شما را آسان‌تر کند. استفاده از برچسب‌های الهام بخش که نشان دهنده تصور یک زن با موهای مرتب و زیباست نیز راهکاری دیگر برای زیباتر کردن سالن شماست.نکته مهم دیگر انتخاب صندلی‌های متناسب با بخش آرایش مو هست. معمولاً انواع صندلی با روکش چرمی برای این قسمت توصیه می‌شود، زیرا شست و شو تمیز کردن آنها راحت‌تر است. برای قرار دادن وسایل کار آرایشگران، ترولی هایی در اطراف آینه‌ها و صندلی‌ها وجود دارد که دارای طبقات مختلف است. استفاده از این ترولی های آرایشگاهی باعث منظم شدن وسایل شما می‌شود و جلوه سالن شما را زیباتر می‌کند. از طرفی برخی از آنها چرخدار هستند و جابجایی آنها آسان‌تر است.ایده‌ برای دکوراسیون سالن زیبایی بخش آرایش صورت

اولین چیزی که در دکوراسیون این قسمت خودنمایی می‌کند، استفاده از آینه‌ها و میزهای آرایش زیباست. میزهای آرایش در فرم‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارند، بهتر است از میزی استفاده کنید که فضای بیشتری برای نگهداری وسایل شما داشته باشد. برخی از افراد استفاده از آینه‌های آرایشگاهی ساده را به میزهای شلوغ ترجیح می‌دهند، در عوض با کمک استندها و ترولی های آرایشگاهی لوازم آرایشی خود بصورت منظم و در دسترس خود قرار می‌دهند.قسمت بعدی در دکوراسیون بخش میکاپ صورت، تزیین دیوارهاست. برای تزیین این قسمت می‌توانید از پوسترهای یا شاسی‌هایی که نمونه کارهای میکاپ خودتان و چهره است، استفاده کنید. با این کار هم مشتریان می‌توانند با کار شما بیشتر آشنا شوند و هم سالن شما زیباتر می‌شود.اگر در این قسمت کارهای مربوط به آرایش ابرو و یا تاتو را انجام می‌دهید، می‌توانید از تصاویر مربوط به انواع مدلهای ابرو استفاده کنید. با کمک این پوسترها مشتری می‌تواند مدلی که دلخواه خودش است را به شما نشان دهد.

صندلی‌های مربوط به قسمت آرایش صورت، معمولاً از نوع صندلی‌های تخت شو و معمولاً از جنس چرم است. زیرا با استفاده از این صندلی‌ها شما تمرکز بیشتری بر روی صورت مشتری خود دارید. صندلی‌های چرمی چون راحت‌تر تمیز می‌شوند بهتر از انواع پارچه‌ای و کتان هستند.

ایده‌ برای دکوراسیون سالن زیبایی بخش مانیکور

امروزه بسیاری از سالن‌ها دارای بخشی برای خدمات مربوط ناخن هستند. مانیکور یکی از کارهایی است که موجب زیبایی ناخن‌ها و در نهایت دست‌های شما می‌شود. برای تزیین قسمت مانیکور می‌توان از پوسترهای مانیکور استفاده کرد. از پوسترهایی با ناخن‌های طراحی شده، می‌توانید استفاده کنید.

علاوه بر بخش مانیکور، خدمات پدیکور هم در بسیاری سالن‌ها انجام می‌شود. پدیکور هم مانند مانیکور است، فقط مربوط به ناخن‌های پا می‌باشد.

میز مانیکور در واقع ابزار اصلی کار یک مانیکور کار است. معمولاً این میز با داشتن قفسه‌های متعدد، تمام ابزار لازم برای یک مانیکور کار را در خود جای می‌دهد و بر آراستگی و زیبایی سالن شما می‌افزاید. رنگ این میز متناسب با بقیه تجهیزات سالن شماست ولی جنس آن باید از نوعی باشد که در برابر شست و شو و مواد شیمیایی تا حد امکان مقاوم باشد.ایده‌ برای دکوراسیون سالن زیبایی سالن انتظار و بخش ورودی

بخش ورودی یکی از مهمترین قسمت‌های سالن شماست. معمولاً میز پذیرش در قسمت ورودی هر سالن زیبایی قرار دارد. میز پذیرش محل نوبت‌دهی به مشتریان، صندوق حسابداری و حتی در بسیاری از سالن‌های زیبایی، محلی برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی است. میز پذیرش در ابعاد بلند، کوتاه و متوسط ساخته می‌شود و می‌تواند به شکل مربع، مستطیل، نیم دایره یا هر مدلی که شما می‌خواهید ساخته شود. برای زیباتر کردن دیوارهای بخش ورودی و سالن انتظار، می‌توانید از پوسترهای تبلیغاتی استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که تعداد این پوسترها نباید آنقدر زیاد باشد که مشتریان شما را کلافه کند.مبلمان موجود در سالن انتظار، قسمت مهمی از دکوراسیون سالن زیبایی شما را تشکیل می‌دهد. این مبلمان بهتر است از رنگ‌های شاد و از جنس پارچه یا کتان باشد. راحتی آنها نیز بسیار مهم است، زیرا ممکن است مشتریان شما مجبور باشند ساعتی را در آنجا منتظر بمانند.

همانطور که در بالا مشاهده شد، روش‌های مختلفی برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی وجود دارد. شما با استفاده از این سری ایده‌ برای دکوراسیون سالن زیبایی و سلیقه خودتان، می‌توانید سالنی زیبا و منحصر بفرد را برای خودتان فراهم کنید.


اگه از این جنس مقاله ها دوست دارید، پیشنهاد می کنم 4 مقاله زیر را هم نگاهی بیندازید:

فاکتور های طراحی دکور آرایشگاه زنانه

ایده هایی برای  طراحی سالن زیبایی زنانه

ایدههای دیزاین سالن آرایشگاه زنانه

ایده هایی‌ برای دکوراسیون سالن زیبایی


98/10/3


پروژه ها مرتبط


محصولات مرتبط

آینه و کنسول هخامنشی

آینه و کنسول روژان


مقالات مرتبط

مقالت مرتبط